Bibliobus 2018 / Bücherbus 2018

Zimowej Podróży bibliobusem ciąg dalszy / Fortsetzung der Winterreise mit dem Bücherbus 

Nasz bibliobus nie zwalnia tempa i mknie dalej, by odwiedzić kolejne miejscowości i zaopatrzyć dzieci w książki. Kolejnymi przystankami podczas naszej podróży były Domaszowice i Wołczyn. W Domaszowicach odwiedziliśmy tamtejszą Szkołę Podstawową, a w Wołczynie Gimnazjum. Młodzież mogła po raz pierwszy zwiedzić „bibliotekę na kółkach” i wypożyczyć książkę w języku niemieckim….

Radość z nagród w Domaszowicach i w Wołczynie

Freude über Preise in Noldau und Konstadt 

 

Parę dni temu powróciliśmy do Domaszowic i do Wołczyna by nagrodzić młodzież za wykonane prace w konkursie, który był organizowany w ramach projektu – „Bibliobus na podwórku szkolnym”. Uczestnicy jak zwykle nie zawiedli, udowadniając, że lubią czytać książki w języku niemieckim. Oprócz tego dzieci wykazały się kreatywnością i wyobraźnią przy tworzeniu prac. Nagrody z którymi dotarliśmy do dzieci wywołały wiele radości. Poniżej prezentujemy najciekawsze prace. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.
 
Vor ein paar Tagen kehrten wir wieder zu Noldau und Konstadt, um die dortigen Schüler für ihre Wettbewerbsarbeiten mit Preisen auszuzeichnen. Das Wettbewerb wurde im Rahmen des Projektes – Bücherbus auf dem Schulhof organisiert. Die Telnehmer konnten das nächste Mal ihre Kreatvität und Fantasie vorweisen. Sie haben gezeigt, dass Sie an deutschen Büchern Gefallen finden. Die Preise riefen bei den Kindern eine große Freude hervor. Unten präsentieren wir die schönsten Arbeiten. Wir bedanken uns bei Allen, die sich für das Wettbewerb eingesetzt haben. 

Gimnazjaliści z Pokoju w zimowej podróży do krainy książek / Gymnasiasten aus Carlsruhe auf der Winterreise in das Bücherland

W piątek 16 lutego 2018 roku rozpoczęliśmy kolejną zimową podróż do krainy książki naszym bibliobusem. Tym razem w ramach projektu „Bibliobus na podwórku szkolnym” odwiedziliśmy Zespół Szkół Gimnazjalnych w Pokoju. Młodzieży przypomnieliśmy jak ważna jest nauka języków i czytanie książek obcojęzycznych. Na początku….

Nagrody w Pokoju rozdane

Die Preise wurden in Carlsruhe überreicht 

 

Kilka dni temu zajrzeliśmy z powrotem do Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Pokoju aby nagrodzić uczniów, którzy wzięli udział w konkursie „Bibliobus na podwórku szkolnym 2018”. Otrzymaliśmy wiele ciekawych prac. Wśród nich znalazła się także piosenka która została specjalnie napisana, zagrana i zaśpiewana na ten konkurs. Jak widać w naszej młodzieży drzemią różne talenty. Ważne jest żeby te talenty rozwijać. Poniżej prezentujemy zdjęcia najstaranniej wykonanych prac 🙂

 

Vor ein paar Tagen haben wir beim Gymnasium in Carlsruhe vorbeigeschaut, um die dortigen Schüler, die beim Wettbewerb: Bücherbus auf dem Schulhof 2018 mitgemacht haben, mit Preisen auszuzeichnen. Wir erhielten viele interessanten Arbeiten. Unter diesen war auch ein Lied  zu finden, das speziell geschrieben, gespielt, gesungen und aufgenommen wurde. Wie man sieht, ist unsere Jugend vielseitig begabt. Wichtig dabei ist, dass diese Begabungen entfaltet werden sollten. Unten präsentieren wir ein paar schöne Arbeiten 🙂

Z wizytą Bibliobusem w Szkole TAK

Czytanie książek czy granie w gry komputerowe? To pytanie wywołało żywą dyskusję podczas spotkania z gośćmi z Centralna Biblioteka Josepha von Eichendorffa. Niektóre dzieciaki nie chciały się zgodzić ze stwierdzeniem, że gry są gorsze od książek. Wspólnie doszliśmy jednak do wniosku, że brak umiaru we wszystkim – również w czytaniu książek – może być czymś, co destrukcyjnie wpływa na nasze życie. Goście przyjechali do nas Bibliobusem, czyli obwoźną biblioteką, która podróżuje po szkołach Opolszczyzny. Twórcy projektu chcą promować czytelnictwo wśród najmłodszych. Nasze dzieciaki mogły wypożyczyć wybrane przez siebie książki napisane w języku niemieckim.

Z upominkami u dzieciaczków ze szkoły TAK 

W poniedziałek wręczyliśmy nagrody w konkursie „Bücherbus aud dem Schulhof – Reise in das Bücherland 2018” (Bibliobus na szkolnym podwórku – podróż w krainę książek 2018). Nasi uczniowie mieli za zadanie wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice do książki, którą wypożyczyli podczas jesiennego spotkania w naszej szkole.